Kibernetinės „ramsonware“ atakos

Kibernetinės „ramsonware“ atakos – kas tai ir kokį pavojų kelia?

 Augant duomenų svarbai pasaulinei rinkai, kibernetiniai sukčiai vis dažniau kelia atakas. Šių atakų dydis ir pavojus sparčiai didėja, o  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) fiksuoja išaugusį paskirstytų paslaugų trikdymo kibernetinių atakų skaičių 2022m.


 #Ransomware yra kenkėjiška programa, skirta neleisti vartotojui ar organizacijai prieiti prie failų savo kompiuteryje. Šifruodami šiuos failus kibernetiniai užpuolikai reikalauja organizacijų sumokėti išpirką už duomenų iššifravimą, tam, jog įmonė galėtų atgauti prieigą prie savo failų. Kartais yra atliekamos ir duomenų vagystės, siekiant dar labiau paskatinti atakų aukas mokėti išpirkas.


 Įvykus šiai atakai organizacijos duomenys yra užšifruojami, o failai, duomenų bazės ar programos tampa nepasiekiami. Kenkėjiškos programos dažnai yra sukurtos plisti visame tinkle, taip pat duomenų bazėse bei failų serveriuose, todėl gali greitai sustabdyti visos organizacijos  veiklą.


Šiais laikais galime kelti sau klausimą, ar įvykus kibernetinei atakai mūsų duomenų apsauga bus efektyvi?
Norint užkirsti kelią atakoms yra svarbi ne tik išankstinė prevencija, bet ir planas, kaip po atakos veiksmingai atstatyti duomenis.
 Norite užtikrinti įmonės duomenų saugumą ar pasikonsultuoti dėl veiksmingų prevencinių priemonių?

Susisiekite su mumis el. paštu info@itkonsultacijos.lt arba parašykite žinutę.

 

#kibernetinesatakos #duomenuapsauga #datasafety #ITsolutions  #ITkonsultacijos